Profesjonalna diagnostyka słuchu
Udzielamy wsparcia i pomocy w poprawianiu jakości słuchu

Aparaty słuchowe przewodnictwo kostne

Dostępne na rynku aparaty na przewodnictwo kostne, stanowią alternatywe dla  tych pacjentów u których nie ma możliwości zastosowania powietrznych aparatów słuchowych.

Proces słyszenia w aparatach kostnych opiera się przede wszystkim na przekazywaniu dźwięków za pomocą drgań przez kości czaszki, bezpośrednio do ucha wewnętrznego. Wśród wielu różnych wskazań do zastosowania apratów kostnych najczęściej wymienia się różnego pochodzenia, uszkodzenia struktur w obrębie ucha zewnętrznego i / lub środkowego, a dokładnie całkowite lub częściowe niewykształcenie małżowiny usznej, niedrozwój lub niedrożność przewodu słuchowego zewnętrznego, nieprawidłowości w obrębie kosteczek słuchowych, które nie poddają się leczeniu.

Najczęściej spotykane aparaty wykorzystujące przewdonictwo kostne to aparaty umieszczane na elstycznej opasce lub te w wersji z oprawkami okularowymi. Są to przede wszystkim personalizowane rozwiązania, dostosowane do potrzeb pacjenta, jednocześnie zapewniając dobrą jakość i naturalne brzmienie dźwięku. W przypadku dzieci wprowadzono aparaty kostne opaskowe, które dodatkowo można umocować razem z nakryciem głowy. Całość transmisji sygnału odbywa się przez kość w celu wywołania wrażeń słuchowych.


Oddział Białystok
Centrum Medyczne Bojary
ul. Piasta 14 /pierwsze piętro/
tel. 85 672 30 81
Oddział Zambrów
Przychodnia Rodzinna NZOZ Barbara Gębala-Jarocka
ul. Kazimierza Pułaskiego 2A
tel. 85 672 30 82